Złoto i srebro lekkoatletów WKS „Śląsk” w 38 PZLA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 23 w lekkoatletyce

02 sierpnia 2021   |   Lekkoatletyka
zloto-i-srebro-lekkoatletow-wks-slask-w-38-pzla-mlodziezowych-mistrzostwach-polski-u-23-w-lekkoatletyce

Podczas 38 PZLA Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U 23 w lekkoatletyce, które odbyły się w ubiegły weekend (24-25.07.2021 r.) w Suwałkach lekkoatleci WKS „Śląsk” zdobyli dwa medale.

Po raz kolejny w tym roku mistrzem Polski, tym razem w kategorii młodzieżowej, w biegu na 3000m przez przeszkody został Mikołaj Czeronek. Mikołaj od początku przewodził stawce zawodników, nie oddając prowadzenia od startu do mety. Zwyciężył w dobrym stylu, uzyskując czas 8:54.75 min.
Miesiąc wcześniej Czeronek wywalczył mistrzostwo Polski seniorów w Poznaniu. Niedawno wystąpił również w eliminacjach podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tallinie, które odbyły się na początku lipca br.

Drugi medal dla naszej ekipy zdobył Bartosz Kowalski w rzucie młotem. Bartek już w pierwszej kolejce zapewnił sobie vice-mistrzostwo Polski posyłając młot na odległość 60,94 m. Jest to dla naszego zawodnika pierwszy medal, zdobyty podczas mistrzostw Polski w karierze. Pierwsze miejsce zajął Michał Mazur z  KS Agros Zamość, z wynikiem 63,39 m.

W mistrzostwach wystąpili jeszcze: Klaudia Pawlus, zajęła 6 miejsce w biegu na 3000m przez przeszkody (10:53.91min.) oraz Michał Jarmołowicz, który zajął czwarte miejsce w rzucie dyskiem (46,25m).
Mikołaj Czeronek i Klaudia Pawlus są wychowankami trenera Marka Adamka, a Bartosz Kowalski i Michał Jarmołowicz trenera Czesława Kotwicy.

Gratulujemy zawodnikom sukcesów!