Strzelectwo

strzelectwo

Sekcja strzelecka WKS Śląsk specjalizuje się w szkoleniu dzieci  i młodzieży. Oferujemy treningi w trzech dyscyplinach olimpijskich: karabin, pistolet oraz strzelba gładkolufowa. Naszym celem jest przygotowanie zawodników do zdobywania medali na zawodach rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Od Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży przez Mistrzostwa Polski Juniorów, następnie Seniorów, Mistrzostw Europy, Świata aż do Igrzysk Olimpijskich. Mamy wyspecjalizowaną Kadrę Trenerską m. in. Andrzej Kijowski- Trener Kadry Olimpijskiej w karabinie, Trener Krzysztof Kisiel – Trener Kadry Olimpijskiej w pistolecie w latach 2005-2008.

Do sekcji przyjmujemy dzieci, które ukończyły 12 lat. W sprawie umówienia się na trening indywidualny zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Trenerem danej dyscypliny (https://www.strzelectwowks.pl/szkolenie/).

Zapraszamy również wszystkie pełnoletnie, chętne i zainteresowane strzelectwem osoby do członkostwa w Grupie Open. Więcej informacji na ten temat uzyskać można w sekretariacie Sekcji Strzeleckiej WKS Śląsk.

Ponadto nasza strzelnica jest obiektem przygotowań olimpijskich i wiele zawodników, nie tylko z Polski przygotowują się tu do najważniejszych startów, w tym do Igrzysk Olimpijskich.

Każdego roku odbywają się u nas najważniejsze imprezy w Polsce m. in. Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn a także wiele zawodów międzynarodowych, na których gościmy najlepszych strzelców z całego Świata. 

Zawsze mili widziani są kibice, również nie związani ze strzelectwem, wstęp na wszystkie organizowanie przez naszą sekcje zawody jest darmowy. Zapraszamy serdecznie!

Do sekcji przyjmujemy dzieci, które ukończyły 12 lat. 

Harmonogram zajęć:

W sprawie umówienia się na trening indywidualny zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Trenerem danej dyscypliny.

Aktualności

rekordy-polski
15 maja 2024   |   Strzelectwo
Rekordy Polski
i-runda-pucharu-polski
28 kwietnia 2024   |   Strzelectwo
I runda Pucharu Polski
puchar-wiosny
20 kwietnia 2024   |   Strzelectwo
Puchar Wiosny
zlot-orlikow
20 kwietnia 2024   |   Strzelectwo
Zlot Orlików