Wspaniały sukces lekkoatletów Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” w 97. PZLA Mistrzostwach Polski Seniorów.

29 czerwca 2021   |   Lekkoatletyka
wspanialy-sukces-lekkoatletow-wojskowego-klubu-sportowego-slask-w-97-pzla-mistrzostwach-polski-seniorow

W dniach 24.06 – 26.06.2021 r., w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasi lekkoatleci wrócili z mistrzostw Polski z trzema złotym krążkami,  zajmując piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Zawodnicy WKS „Śląsk” wyprzedzili w powyżej klasyfikacji między innymi AZS AWF Katowice, KS AZS AWF Wrocław, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL.

Pierwszy złoty medal dla naszego Klubu zdobył w pierwszym dniu zawodów Adrian Świderski w 3-skoku. Wynikiem 16,38 m uzyskanym w drugiej kolejce zapewnił sobie 6 tytuł mistrza Polski na otwartym stadionie.

Adrian Świderski

W sesji wieczornej w biegi na 3000 m przez przeszkody zadebiutował Mikołaj Czeronek. Był to bardzo udany debiut, Mikołaj zwyciężył w tym biegu uzyskując czas 8:53.49 min. Jest to pierwszy złoty medal zdobyty przez naszego młodzieżowca w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Mikołaj posiada już minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w lipcu, w Talinnie.

Mikołaj Czeronek
trener Marek Adamek i Mikołaj Czeronek

W drugim dniu zawodów swój 13 tytuł mistrza Polski wywalczył Piotr Małachowski. Piotr posyłając dysk w ostatniej kolejce 64,67 m, umocnił się na pierwszym miejscu wyprzedzając Bartłomieja Stója i Roberta Urbanka. Był to rewanż za ubiegłoroczne mistrzostwa, w których zajął 3 miejsce.

Piotr Małachowski

W mistrzostwach startowali jeszcze: Klaudia Palus (zajęła 9 miejsce w biegu na 3000m prz. – 10:35,86 min.); Bartosz Kowalski (zajął 8 miejsce w rzucie młotem – 59,87 m); Adam Ptak (zajął 14 miejsce w rzucie młotem – 55,78 m); Michał Jarmołowicz (zajął 10 miejsce w rzucie dyskiem – 44,91 m);

Dziękujemy zawodnikom za walkę sportową i życzymy dalszych sukcesów.