WKS Śląsk Klubowym Mistrzem Polski w Biegu na Orientację

01 października 2020   |   Bieg na orientację
wks-slask-klubowym-mistrzem-polski-w-biegu-na-orientacje

Sześć startów w dwa łykendy. Taką dawkę rywalizacji musieli wytrzymać biegacze na orientację walczący w rozgrywkach o klubowe trofeum. Zaczęło się na Mazowszu od nocnego biegu sprinterskiego. Potem było ściganie na średnim dystansie i rywalizacja siedmioosobowych sztafet, z których dwie pierwsze zmiany startowały w nocy. Następnie zawodnicy przenieśli się na dolny Śląsk gdzie rywalizowali na górskich trasach w kolejnych konkurencjach. Zaczęło się ponownie od sprintu (tym razem dziennego), potem przyszło ścigać się na najdłuższym dystansie (dystans klasyczny), a rywalizację kończyły tradycyjne sztafety 3-zmianowe. Całą drugą turę rozgrywano w Górach Wałbrzyskich, a trasy charakteryzowały się dużymi przewyższeniami.

WKS Śląsk rywalizację zakończył na I miejscu zdobywając 1167 pkt. Drugie miejsce zajął UKS Orientuś Łódź z 1149 pkt., a na trzeciej pozycji uplasował się UNTS Warszawa gromadząc 1008 pkt. Walka o klubową koronę była bardzo zacięta. Od pierwszego biegu prowadził Orientuś, który bronił tytułu. Po trzech pierwszych startach WKS Śląsk miał 44 punkty strat do lidera. Z trzech pierwszych biegów wygrał tylko średni dystans, w pozostałych plasując się na drugiej pozycji. Podrażnione ambicje spowodowały jeszcze większą mobilizacje i odrabianie strat w ostatnich trzech biegach. Zawodnicy WKS Śląsk wygrali wszystkie biegi. Wyniki klasyfikacji jednak  do ostatniego dnia były kwestią otwartą, ponieważ po 5 biegach zawodnicy z Łodzi prowadzili jeszcze nad Śląskiem 3 pkt. Dopiero wyśmienite występy wrocławskich sztafet przypieczętowały sukces biegaczy na orientację Śląska Wrocław.

Jest to niewątpliwy sukces całego klubu, ale warto wspomnieć o najlepszych zawodnikach do których należeli:

  • Stanisław Kurzyp (kat M18 – junior do lat 18) w startach indywidualnych 🥇 🥇 🥇  i w sztafetach 🥇 🥇 
  • Hanna Sudoł (K18 – juniorka do lat 18) w startach indywidualnych  🥇🥈🥉 a w sztafetach 🥇🥉;
  • Agnieszka Mazurek (K20 – młodzieżowiec do lat 20) w startach indywidualnych 🥇🥈🥉 a w sztafetach 🥇🥉;
  • Mikołaj Krawczyński (M20 – młodzieżowiec do lat 20) w startach indywidualnych 🥇🥈🥈🥈i w sztafetach 🥇🥇.
  • Wojciech Kowalski (M21 – senior pow. 21 lat) w startach indywidualnych 🥇🥇 i w sztafetach 🥇🥇.
  • Romuald Guga (M65 – master pow. 65 lat) w startach indywidualnych 🥇🥇🥈🥈 i w sztafetach 🥇🥇

Nasz klub w rozgrywkach reprezentowało 43 zawodników, z których aż 25 stawało na podium. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy przyłożyli choćby palec do tego sukcesu i w strojach z herbem klubu na piersi dzielnie walczyli o każdy punkt.