Srebrni biegacze

03 sierpnia 2022   |   Lekkoatletyka
srebrni-biegacze

30.08.2022 r. w Gdańsku i w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski w których wystartowali biegacze WKS Śląsk.

W Gdańsku w biegu na 10  km nasz doświadczony maratończyk Arkadiusz Gardzielewski zdobył srebrny medal z wynikiem 29’21” ulegając tylko o 1” zawodnikowi MKL Szczecin Adamowi Nowickiemu. Obaj zawodnicy zakończyli dzień wcześniej zgrupowanie kadry narodowej w Jakuszycach przygotowujące do Mistrzostw Europy w maratonie które rozpoczną się za 2 tygodnie w Monachium.

W Poznaniu w tym samym czasie odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
w lekkiej atletyce. Tam 22 letni Mikołaj Czeronek zdobył srebrny medal w biegu na 3000 m
z przeszkodami wynikiem 8.57,89 min. Był to w tym roku już 4 medal rangi MP zawodnika WKS Śląsk. Tym startem Mikołaj zdobył kwalifikację na mecz międzypaństwowy w kategorii U23 który odbędzie się 5.08.2022 r. w Gyor.

Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za najbliższe starty z orzełkiem na piersi.