Relacja z sobotniego sparingu i turnieju Galaktik Cup

15 listopada 2021   |   Piłka nożna
relacja-z-sobotniego-sparingu-i-turnieju-galaktik-cup

Ostatnia sobota była wyjątkowo meczowa gdyż część zawodników pojechała z trenerem Maksem Tarnowskim na sparing do Jelcza-Laskowic by tam zmierzyć się z Orłem Futsal, a druga grupa trenerem Mariuszem Łuniewskim uczestniczyła w turnieju Galaktik Cup.

W sparingu w Jelczu-Laskowicach musieliśmy zmierzyć się z drużyną grupy zaawansowanej i przeciwnik w większości czasu gry narzucał swoje tempo wywierając presję i dzięki temu zyskiwał przewagę, choć jedną część sparingu udało nam się wygrać. Mimo wszystko dziękujemy drużynie przeciwnej za dobrą grę i pokazanie naszym zawodnikom co jeszcze musimy poprawić i przepracować na następnych treningach.

Pozostali zawodnicy rozpoczęli popołudniu swój turniej Galaktik Cup, który stał na bardzo wysokim poziomie, a dowodem na to był choć by udział drużyny Pogoni Szczecin, która zajęła drugie miejsce. My trafiliśmy do najsilniej obsadzonej grupy, gdzie rywalizowaliśmy z późniejszym zwycięzcą turnieju, Parasolem Wrocław. Dzięki tak silnym przeciwnikom mogliśmy zweryfikować swoje umiejętności. Przez czas trwania wszystkich spotkań nawiązywaliśmy równą walkę. Niestety popełniane błędy indywidualne, po których traciliśmy bramki, podcinały skrzydła naszym zawodnikom, co finalnie decydowało o porażkach. Choć cieszą nas udane akcje indywidualne to wciąż musimy również poprawić współpracę naszych zawodników. W wielu sytuacjach, w których należało podjąć decyzję o podani, zawodnik z piłką nie podnosił głowy by dostrzec kolegów z drużyny.

W ogólnym podsumowaniu wygraliśmy 4 mecze, 1 remis i 3 przegrane co jest zadowalającym wynikiem. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie, tacie Franka za przepyszne pizze dla wszystkich i rodzicom za doping