Relacja z MP w biegach na przełaj

29 listopada 2021   |   Lekkoatletyka
relacja-z-mp-w-biegach-na-przelaj

W sobotę 27.11.2021 roku w dalekim Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane 93 MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

Na bardzo trudnej, selektywnej trasie z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mikołaj CZERONEK.

W biegu na najdłuższym dystansie 8 km reprezentant WKS zajął 3 miejsce co dało mu brązowy medal w kategorii seniorów i złoty medal w kategorii młodzieżowej ( U23). Bieg rozegrał bardzo dobrze taktycznie, rozpoczął zawody na 7 pozycji, potem przez kilka kilometrów biegł 5 i na ostatnich 2 najcięższych kilometrach awansował na medalową pozycję. Z bardzo dobrej strony pokazał się multimedalista w biegach na orientację Wojciech Kowalski. Ten doświadczony i bardzo ambitny zawodnik zajął 13 miejsce popisując się znakomitym finiszem wyprzedzając na ostatnich 400 m 4 rywali. Po raz pierwszy w zawodach tak wysokiej rangi wziął udział Marcin Suszczewski który ambitnie walcząc zajął 26 miejsce. W klasyfikacji drużynowej WKS Śląsk zajął 5 miejsce w Polsce. Trenerem startujących zawodników jest Marek Adamek.

Po zawodach ogłoszony został skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy które zostaną rozegrane w Dublinie. Na zgrupowanie i zawody do Irlandii zostali powołani Mikołaj Czeronek i trener  Marek Adamek.