Puchar Bydgoszczy Memoriał Patrycji Makowskiej 9-12.05.2024

15 maja 2024   |   Strzelectwo
puchar-bydgoszczy-memorial-patrycji-makowskiej-9-12-05-2024

Nasi najmłodsi zawodnicy młodzicy i juniorzy młodsi wystartowali w Pucharze Bydgoszczy Memoriale Patrycji Makowskiej. Gratulujemy wszystkim uzyskanych rezultatów w szczególności medalistom.

Maciej Polewczak zwyciężył w dwóch konkurencjach w karabinie 3×20 i w karabinie pneumatycznym, gdzie ustanowił NOWY REKORD POLSKI młodzików z wynikiem 407,1 pkt. Ponadto razem z Karoliną Śmigielską zwyciężyli w meczu o brązowy medal w karabinie pneumatycznym MIX. 

Jakub Piotrowski zajął 2 miejsce w karabinie 3×20 i w karabinie sportowym 40 leżąc, a Jakub Góralski wywalczył 3msc. w karabinie pneumatycznym młodzików.W karabinie sportowym 40 leżąc nasze młodziczki Karolina Śmigielska i Anita Kulik zajeły odpowiednio 2 i 3 msc.

Donat Budzynski dwukrotnie zajął 3 msc. w karabinie pneumatycznym i karabinie sportowym 60 leżąc w kategorii juniorów młodszych.

W pistolecie fantastycznie zaprezentowały się Julia Sikoń zajmując 2 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny młodziczek oraz Małgorzata Dąbrowska, która trzykrotnie stanęła na podium zajmując 2 miejsce w pistolecie sportowym i w pistolecie pneumatycznym oraz zwyciężyła razem z Dawidem Sikorą, po emocjonującej walce w finale, w konkurencji pistolet pneumatyczny MIX.

Dawid Sikora indywidualnie dwa razy zajął 3 miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny i pistolet sportowy w kategorii wiekowej junior młodszy.

Ponadto zostali dodatkowo wyłonieni i nagrodzeni najlepsi zawodnicy w pistolecie i karabinie.

Wyróżnienie otrzymali:

  • Małgorzata Dąbrowska – pistolet
  • Karolina Śmigielska – karabin
  • Maciej Polewczak – karabin
  • Jakub Piotrowski – karabin
  • Donat Budzynski – karabin