Portugal O Meeting pierwsze starty biegaczy na orientację.

16 marca 2020   |   Bieg na orientację
portugal-o-meeting-pierwsze-starty-biegaczy-na-orientacje

W dniach 22-25.02.2020 nasi juniorzy (do lat 18) startowali w międzynarodowych zawodach w biegu na orientacje PORTUGAL O MEETING, w których wzięło udział  blisko 2200 zawodników. Najlepiej z naszej ekipy wypadł Stanisław Kurzyp, który zwyciężył w kategorii mężczyzn do lat 18 w stawce 69 zawodników. W czterech biegach zaliczanych do klasyfikacji generalnej (3 biegi średniodystansowe i jeden klasyczny) zajął 3 razy pierwsze miejsce i raz drugie oraz wygrał dodatkowy bieg sprinterski. W pierwszej trójce tej kategorii znaleźli się tylko medaliści mistrzostw Europy juniorów, z których Stanisław był zdecydowanie najszybszy. Równie świetne biegi zaliczył w tej kategorii Mikołaj Paterek zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zajmując 3 miejsce w dodatkowym biegu sprinterskim.  Z naszych pań najlepiej wypadła Hanna Sudoł, która w klasyfikacji generalnej była 7, a w dodatkowym biegu sprinterskim zajęła 4 miejsce. Starty niewątpliwe były bardzo udane. 5 szybkich biegów w czasie zawodów oraz trzy treningi techniczne na mapie jeszcze przed rozpoczęciem POM’20 były świetną okazją do potrenowania i sprawdzenia jak idą nasze przygotowania do sezonu.