Podsumowanie tygodnia sekcji koszykarskiej 31.01 – 06.02

08 lutego 2022   |   Koszykówka
podsumowanie-tygodnia-sekcji-koszykarskiej-31-01-06-02

Juniorzy Starsi

W weekend nasi juniorzy starsi brali udział w turnieju półfinałowym Młodzieżowego Pucharu Polski rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej. Podopieczni trenera Jacka Krzykały wygrali wszystkie trzy spotkania. MVP turnieju został wybrany Jakub Piśla, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny Bartosz Jadaś.

Dzięki zwycięstwom w Dąbrowie Górniczej zapewniliśmy sobie awans do turnieju finałowego Młodzieżowego Pucharu Polski odbywającego się w Lublinie w dniach 19-20.02 oraz do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19.

Exact Systems Śląsk Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 110:62

Exact Systems Śląsk Wrocław – ENEA Basket Junior Poznań 84:79

Asseco Arka U19 Gdynia – Exact Systems Śląsk Wrocław 45:78

Juniorzy

Juniorzy pokonali na wyjeździe drużynę BC Swiss Krono Żary 64:99. Było to już nasze ósme ligowe zwycięstwo. Aż pięciu zawodników zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową. Najwięcej oczek na swoim koncie uzbierał Jakub Piętowski – 23.

BC Swiss Krono Żary – Nawrot Śląsk Wrocław 64:99