MMP w lekkoatletyce

06 września 2020   |   Lekkoatletyka
mmp-w-lekkoatletyce

W dniach 4 -5 września bieżącego roku w Białej Podlaskiej odbyły się pod 37 Mistrzostwa Polski U 23 PZLA. Lekkoatleci Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk’ zdobyli w mistrzostwach Polski trzy medale. Srebrne medale zdobyli: Maciej Grynienko w skoku wzwyż z wynikiem 202cm oraz Patryk Zygmunt w rzucie dyskiem z wynikiem 51,77m. Dla Macieja Grynienki było to pierwszy start na imprezie dużej rangi po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzje ścięgna Achillesa. Patryk Zygmunt startował również w konkurencji pchnięcia kulą zajmując czwarte miejsce w wynikiem 16,35m.

Patryk Zygmunt, Michał Jarmołowicz

Brązowy medal zdobył w biegu na 5000m Mikołaj Czeronek z wynikiem 15.06.29 min. Mikołaj dzień wcześniej brał udział w biegu na dystansie 1500m, zajmując wysokie, piąte miejsce (3.56,50min.)

Trener Marek Adamek i Mikołaj Czeronek

Pozostali zawodnicy zajęli wysokie, punktowane miejsca w swoich wiodących konkurencjach. Adam Ptak zajął piąte miejsce w rzucie oszczepem (58,25m) ustanawiając nowy rekord życiowy, oraz uplasował się na szóstym miejscu w swojej koronnej konkurencji – w rzucie młotem (52,90m).

Drugi nasz „młociarz” – Bartosz Kowalski wyprzedził w konkursie Adama Ptaka legitymującego się lepszym rekordem życiowym i uplasował się tuż przed nim na piątym miejscu (54,57m).

W rzucie dyskiem wystąpił również Michał Jarmołowicz, który zakończył konkurs na szóstym, punktowanym miejscu z wynikiem 44,77 m.

W klasyfikacji punktowej Klubów, lekkoatleci Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” zostali skalsyfikowani na 9 miejscu z dorobkiem 142 pkt.