Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach na przełaj – Kwidzyn 28.11.2020

30 listopada 2020   |   Lekkoatletyka
mlodziezowe-mistrzostwa-polski-w-biegach-na-przelaj-kwidzyn-28-11-2020

W sobotę 28.11.2020 w Kwidzynie, na malowniczych trasach Stadniny Koni Miłosna, odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W kategorii młodzieżowej nasz klub reprezentowało dwójka zawodników: Klaudia Pawlus i Mikołaj Czeronek. Oboje spisali się na medal!

Klaudia Pawlus, Marek Adamek, Mikołaj Czeronek

We wspólnym biegu seniorek i młodzieżówek na 6 km Klaudia wywalczyła srebrny medal w kategorii młodzieżowej, a w klasyfikacji seniorek zajęła 7 miejsce. Jej sukces jest tym cenniejszy, bo przez 2 lata borykała się z kontuzjami, które uniemożliwiały jej podjęcie pełnych obciążeń treningowych.

Kaludia Pawlus, Marek Adamek

Mikołaj Czeronek na najdłuższym dystansie 8 km, również w klasyfikacji seniorów, zajął 7 miejsce, a wśród młodzieżowców bezapelacyjnie, z przewagą 56” zdobył tytuł mistrza Polski. W zeszłym roku Mikołaj zdobył złoto w kategorii juniora, w tym roku po zmianie kategorii wiekowej powtórzył swój sukces. Trenerem Klaudii i Mikołaja jest Marek Adamek.