Mistrzostwach Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację

19 października 2021   |   Bieg na orientację
mistrzostwach-polski-w-dlugodystansowym-biegu-na-orientacje

W niedzielę 17 października orientaliści WKS „Śląsk” zakończyli sezon startów o Mistrzostwo Polski w 2021r. Na zakończenie rozgrywek o indywidualne tytuły zawodnikom przyszło ścigać się na najdłuższych dystansach w Mistrzostwach Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Zawody zorganizowano w lasach nad Narwią w okolicach Pułtuska. Teren szybki i przyjemny, pozwalający rozwinąć znaczne prędkości stąd i trasy o godnych parametrach. Pomimo tego, że teren zdecydowanie inny niż na Dolnym Śląsku, nasi zawodnicy byli dobrze widoczni, zwłaszcza podczas dekoracji medalistów na podium, z którego zeszliśmy z ośmioma medalami.

Najdłuższe trasy oczywiście przygotowano seniorom. Panowie zmagali się z blisko 27-kilometrowym dystansem, na którym bezkonkurencyjny był Michał Olejnik z Grunwaldu Poznań. Drugie, bardzo dobre miejsce w tej kategorii zajął nasz zawodnik Mikołaj Dutkowski. Wśród pań w tej kategorii wystawiliśmy mocniejszą reprezentację. Z 16-kilometrową trasą najlepiej poradziła sobie nasza nowa zawodniczka Hanna Paulava, która zajęła świetne 2 miejsce i było to jej pierwszy indywidualny medal w barwach Śląska. W Top6 zameldowała się jeszcze Agnieszka Cych zajmując 5 pozycję.

W kategorii młodzieżowców na 20-kilometrowej trasie bezkonkurencyjny był Stanisław Kurzyp zdobywając swoje czwarte złoto w tym roku. Wśród pań, które ścigały się na 13,5 km tuż za podium na 4 pozycji uplasowała się Ola Ciura. W kat. Juniorów tytuł mistrzowski obroniła niezawodna Hania Sudoł zdobywając w tym roku swoje trzecie złoto. Dziewczęta w tej kategorii miały do pokonania trasę 12 km. Nasi juniorzy mogą mówić o sporym pechu. W pierwszej szóstce było ich 3, ale wszyscy zaraz za podium. Najbliżej do medalu miał Franek Łagoda, któremu do wejścia na podium, po 15-kilometrowej trasie, zabrakło 41 sekund. Na piątym miejscu za frankiem był Mikołaj Paterek, a Top6 zamknął Kuba Toborek. W juniorach młodszych dobry występ zaliczyła Kasia Ciszek, która w swoim debiucie na tym dystansie zajęła wysokie 4 miejsce.

Swoje medale do klubowej kolekcji dorzucili już tradycyjnie mastersi. W Mistrzostwach Polski Masters Daniel Krasulak był trzeci w M40, Kalikst Sobczyński pierwszy w M50, Romek Guga drugi w M65 i Kazimierz Dura pierwszy w M80.

Wszystkim, którzy ukończyli te długie trasy gratulujemy bardzo gratulujemy.

Stanisław Kurzyp i Ola Ciura
Hanna Sudoł
Hanna Paulava i Mikołaj Dutkowski