MISTRZOSTWA POLSKI W KLASYCZNYM I SZTAFETOWYM BIEGU NA ORIENTACJĘ – SZCZECIN 12-13.09.2020

16 września 2020   |   Bieg na orientację
mistrzostwa-polski-w-klasycznym-i-sztafetowym-biegu-na-orientacje-szczecin-12-13-09-2020

To było świetne otwarcie indywidualnych Mistrzostw Polski w tym sezonie przez naszych zawodników. 12.09.2020 w okolicach Szczecina nasi zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Biegu na Orientację na dystansie klasycznym (królewskim) i trochę cennego kruszcu przywieziemy do Wrocławia.

Pośród juniorów do lat 18 najlepiej wypadli:

Hania Sudół 🥇 zdobyła złoty medal wśród kobiet, a Stanisław Kurzyp 🥉brąz wśród mężczyzn, W top 6 wbiegł jeszcze Jakub Toborek 6m.

Rewelacyjnie spisali się młodzieżowcy zdobywając dwa złote medale i jeden srebrny:

Agnieszka Mazurek 🥇 i Katarzyna Ciesiółka🥈były pierwsze pośród pań, natomiast męska kategoria zwyciężył Mikołaj Krawczyński 🥇

Nasz dorobek medalowy wzbogacili seniorzy zdobywając jeden srebrny medal, który zawisł na piersi Wojciecha Kowalskiego🥈. W top 6 znalazł się również Mikołaj Dutkowski zajmując 5m..

W trakcie zawodów rozdano również medale Mistrzostw Polski Masters z który aż 5 zdobyli nasi zawodnicy

Kostia Majasow🥉  3m w kat. m35,. Remek Widziewicz 🥉3m w m50, Romek Guga 🥈2m w m65, Kaziu Dura 🥇1m. w m80 i Magda Dura 🥈 2m. w k45. Apetyt na więcej medali zaspokoiliśmy kolejnego dnia startując w Mistrzostwach Polski w Sztafetowym Biegu na Orientację. W zawodach tych zdobyliśmy jeszcze 4 medale Mistrzostw Polski i 2 medale Mistrzostw Polski Masters. Największą niespodzianką był brązowy medal 🥉II zespołu naszych juniorów w składzie: Franek Łagoda, Łukasz Strugarek i Artur Ważny, którzy pokazali swoją siłę charakteru. II miejsce w tej kategorii ze srebrnym medalem 🥈zajął nasz I zespół biegnący w składzie Mikołaj Paterek, Kuba Toborek i Stasiu Kurzyp. Kolejne 🥈srebrne medale zawisły na szyjach seniorów, którzy po pasjonującej walce musieli w tym roku uznać wyższość kolegów i koleżanek z Grunwaldu Poznań. Nasza sztafeta biegła w składzie Mikołaj Krawczyński, Tomek Krivda i Wojtek Kowalski. Drugi nasz zespół w tej kategorii biegnący w składzie Mikołaj Dutkowski, Aleksander Bernaciak i Mateusz Rosłaniec zajął wysokie 6 miejsce. Również zespół naszych seniorek stanął na drugim stopniu podium zdobywając 🥈srebrny medal. Świetny występ naszego bardzo młodego zespołu w składzie Kasia Ciesiółka, Agnieszka Cych i Agnieszka Mazurek pozwala nam liczyć na wiele sukcesów w tej konkurencji w przyszłości. Bardzo blisko medalu na tych mistrzostwach był zespół naszych juniorek, który zajął 4 miejsce ze stratą 13 sekund do medalu. Dziewczyny biegły w składzie Asia Mazurek, Julka Bala i Hania Sudoł. Kolejne medale zdobyli dla nas nasi mastersi. 🥇złoty medal wywalczyli w pięknym stylu Kostia Majasow, Karol Gmur i Piotr Cych w kat M105, Brązowy medal 🥉dołożyli jeszcze zawodnicy z najstarszej kategorii Kazimierz Dura, Romek Guga i Remek Widziewicz.
Kolejne mistrzostwa już za 3 tygodnie. Tym razem rywalizacja w biegu nocnym i na średnim dystansie.