Memoriał Rotmistrza Witolda Pileckiego

10 listopada 2021   |   Bieg na orientację
memorial-rotmistrza-witolda-pileckiego

06.11.2021 w Sobótce przy Domu Turysty „Pod Wieżycą” sekcja biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk” przy współudziale Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych zorganizowała zawody upamiętniające postać Rotmistrza Witolda Pileckiego. Niewtajemniczonych informujemy, że Witold Pilecki, był żołnierzem AK, który m.in. z własnej woli dostał się do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, gdzie organizował ruch konspiracyjny i z którego zdołał zbiec.

Piękna słoneczna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. W zawodach wzięło udział 150 zawodników, którzy rywalizowali na trzech trasach (krótkiej, średniej i długiej). Osoby mające obawy przed samodzielnym bieganiem w lesie mogły wystartować w kategorii MIX przygotowanej dla zespołów. Organizatorzy zadbali również o spacerowiczów, rodziny z dziećmi i osoby z niepełnosprawnościami dla których przygotowano trasę rekreacyjną.

Na najdłuższych trasach wśród kobiet tryumfowały Hanna Paulava (WKS Śląsk), Katarzyna Durzyńska (HKS Azymut Mochy) i Aleksandra Ciura (WKS Śląsk). Wśród mężczyzn najszybsi na najdłuższej trasie byli: Paweł Jankowiak (Chyże BnO), Jakub Toborek (WKS Śląsk) i Daniel Jończy (MKS Paulinum Jelenia Góra).

Na trasie średniej wśród kobiet najszybsza była Martyna Durka z MKS Paulinum Jelenia Góra, a wśród mężczyzn Piotr Cych z WKS Śląsk. NA najkrótszej trasie najszybsi byli Michalina Wysocka z MKS MOS Wrocław i Szymon Ładomirski z MKS Paulinum Jelenia Góra.

Zawody zakończyła dekoracja najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach, które poprzedziło złożenie wiązanki pod tablicą upamiętniającą Rotmistrza Pileckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale z podobizną rotmistrza, a najlepsi zostali wyróżnieni dyplomami i statuetkami.

Zawody były współfinansowane przez Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej.