98 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce

15 czerwca 2022   |   Lekkoatletyka
98-mistrzostwa-polski-seniorow-w-lekkiej-atletyce

W dniach 9-11.06.22 w Suwałkach odbyły się 98 Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyce. W pierwszym dniu zawodów w trójskoku wystartował nasz doświadczony i niezawodny od wielu lat Adrian Świderski. I tym razem nie zawiódł. Już w pierwszej kolejce objął prowadzenie wynikiem 15,99 m i nie oddał go do końca. W ostatnim skoku przypieczętował swój siódmy tytuł mistrza Polski skokiem na odległość 16,35 m. 

Wieczorem nad Suwałkami rozpętała się burza i nastąpiło „oberwanie chmury”. Z tego powodu przerwano zawody i pozostałe nierozegrane konkurencje przeniesiono na następny dzień. W piątek 10.06.22 jako ostatnie konkurencje zostały rozegrane biegi przeszkodowe. W biegu męskim wystartował reprezentant WKS „Śląsk” Mikołaj Czeronek. I On również spisał się na medal! W biegu na 3000m z przeszkodami zdobył złoty medal, kończąc bieg z nowym rekordem życiowym 8.47,71 min. W połowie dystansu Mikołaj wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca, mimo że do samej mety naciskał go zawodnik z Bydgoszczy (skończył bieg 0,36 sek za Czeronkiem). Tym samym zawodnik WKS Śląsk obronił tytuł z poprzedniego roku. 

W 3 dniu Mistrzostw wystąpił nasz utytułowany zawodnik Łukasz Krawczuk. Niestety, perypetie zdrowotne w okresie przygotowawczym sprawiły, że nie mógł się przygotować do swojej koronnej konkurencji 400m i wystartował w biegu na 200m. W swojej serii uzyskał 9 czas eliminacji i nie wszedł do finału. Na koniec zawodów rozegrano biegi na 5000m. Pomimo zmęczenia i krótkiej przerwy na regenerację wystąpił w nim, tak jak planowano Mikołaj Czeronek.  Nasz zawodnik przez cały czas był aktywny, na 1200m przed metą wyszedł na prowadzenie i podkręcił tempo biegu i pojął próbę zdobycia kolejnego medalu. Po zaciętej walce ostatecznie zajął bardzo dobre 4 miejsce z wynikiem 14.25,13 min. W klasyfikacji medalowej WKS „Śląsk” zdobywając 2 złote medale zajął 6 miejsce.