94 PZLA Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych Olesno 26.11.2022

29 listopada 2022   |   Lekkoatletyka
94-pzla-mistrzostwa-polski-w-biegach-przelajowych-olesno-26-11-2022

Na zakończenie sezonu przełajowego zawodnicy WKS ŚLĄSK wystartowali
w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych. W biegu na 8km seniorów i młodzieżowców ( wspólny bieg) , tak jak rok temu i 2 lata temu najlepszy w kategorii U22 był reprezentant naszego klubu Mikołaj CZERONEK. W klasyfikacji seniorów Mikołaj przybiegł na 2 miejscu zdobywając srebrny medal. Tym startem zapewnił sobie start na Mistrzostwach Europy które odbędą się 11.12.2022 w Turynie.

Bardzo dobrze zaprezentował się na trudnej, rozmokłej trasie Wojciech KOWLASKI. Ten, uprawiający na co dzień biegi na orientację zawodnik, przybiegł na metę na wysokim 12 miejscu. Na krótszym dystansie 4km startował Jakub MALIK który w kategorii młodzieżowca zajął 17 miejsce. W klasyfikacji drużynowej WKS ŚLĄSK zajął 5 miejsce.

W młodszych kategoriach wiekowych mieliśmy  1 reprezentantkę 16 letnią Julię ŚWIEGOT. To był jej debiut na zawodach tej rangi. Zajęła 35 miejsce na 55 zawodniczek które wystartowały w tym biegu.

Zawodnikom i trenerowi gratulujemy udanego startu.